IN PAT TOTUL E PERMIS . IN CUPLU LA FEL CONTEAZA DOAR PARERILE AMBILOR RESTUL NU ARE IMPORTANTA . CONTEAZA SA SE SIMTA BINE AMANDOI FIE CA E O AVENTURA , FIE CA E O RELATIE DE DURATA .
FIECARE FEMEIE E STAPANA PE CORPUL EI . NIMENI NU POATE OBLIGA
SEXUL E IN DOI SI AMANDOI TREBUIE SA SE SIMTA BINE
TREBUIE SA RECUNOSC , DIN PUNCTUL MEU DE VEDERE SEXUL E UN TERMEN CARE CORESPUNDE LA AVENTURA , INTR-O RELATIE EXISTA DRAGOSTE PRIN URMARE POATE EXISTA PASIUNE , INTELEGERE DAR NICIODATA ..UIE . ASTA E UN TERMEN PE CARE DOMNI IL POT FOLOSI IN MOMENTUL IN CARE AGATA CEVA PE MARGINEA STRAZII DAR NU ACASA , NU CU PRIETENA SAU CU IUBITA , CEL PUTIN NU DACA O IUBESTE SAU DACA O RESPECTA
LA URMA URMEI CHIAR DACA NU O IUBESTE TREBUIE SA O RESPECTE , O LECTIE CARE INSESI DOAMNELE TREBUIE SA O INVETE , SA SE FACA RESPECTATE.
DACA VRETI SEX FACE-TI , DACA VRETI DRAGOSTE FACE-TI DAR TOTUL CU PASIUNE NU DOAR DE AMORUL ARTEI SI NU DOAR DE DRAGUL PARTENERULUI.
Dragostea de frumuseţe este Gust. Crearea de frumuseţe este Arta Ralph Waldo Emerson
marți, 3 mai 2011
Talk about ....SEX
Ar trebui sa fie interesant..... Sexul se va vinde mereu.La televizor ,in ziare , in carti, in viata totul pleaca de la sex.Am vazut casnicii destramandu-se din aceasta cauza , oameni care au trait douazeci de ani impreuna si s-au despartit din lipsa lui ,sexul este o parte importanta din viata noastra .Singura problema suntem noi ca nu recunoastem ,ca ne place , ca conteaza , ca face diferenta.....
Ne place sa ne consideram moderni in gandire si in trairi dar nu suntem.Femeile nu recunosc decat foarte rar ca le place iar barbatii ca nu pot fara si sunt in stare sa renunte la o casnicie cu vechime pentru o femeie care le da un pic mai multa atentie. Deci sexul este important .....dar totul se poate rezolva ,intr-un razboi al sexelor , sexul este sabia.
De ce refuza femeile barbatii buni?
De ce refuza un tip dragut care ii da atentie si i se ofera pe tava unuia care face pe durul dar de fapt e doar un ,,nimeni''?
Din punctul meu de vedere pentru ca un amant e mai putin important decat un prieten , ca tipul care te place sincer sigur te si respecta si nu se merita sa pierzi asta pentru un moment care poate sa nu insemne nimic sau sa se termine acolo.
Parerile sunt impartite.Femeile pot lua aceeasi decizie din motive diferite .Poate ca la final realizam ca nu suntem chiar atat de diferiti...
Desi suntem intr-o era moderna avem uneori gandiri antice , ne place sa fim considerate egale cu barbatii si ei ne considera egale dar in anumite circumstante femeile sunt totusi sexul slab si barbatii capul familiei.Cu toate ca barbatilor le plac femeile independente financiar si descurcarete in ceea ce priveste anumite chestiuni ce tin de familie ,exista momente cand isi doresc ca ele sa fie supuse sa nu lase cumva vreo urma de indoiala ca sunt de capul lor. Exista restrictii , limite de partea tututror
Barbatii daca inseala la final sunt tot barbati ,nu sunt la fel de invinuiti ca si femeile, care daca fac asta nu au posibilitatea de o alta sansa .
Partea cu modernismul nu e pana la final .Chiar de suntem femei moderne nu ne place sa discutam despre sex. Nici in pat nici inafara lui , este un subiect tabu .
Nu recunoastem dar uneori ne comportam ca acele femei care era crescute in maniera in care sexul este un sacrificiu , ca a fost ,,inventat'' doar pentru inmultirea speciei.
Ne place sa ne consideram moderni in gandire si in trairi dar nu suntem.Femeile nu recunosc decat foarte rar ca le place iar barbatii ca nu pot fara si sunt in stare sa renunte la o casnicie cu vechime pentru o femeie care le da un pic mai multa atentie. Deci sexul este important .....dar totul se poate rezolva ,intr-un razboi al sexelor , sexul este sabia.
De ce refuza femeile barbatii buni?
De ce refuza un tip dragut care ii da atentie si i se ofera pe tava unuia care face pe durul dar de fapt e doar un ,,nimeni''?
Din punctul meu de vedere pentru ca un amant e mai putin important decat un prieten , ca tipul care te place sincer sigur te si respecta si nu se merita sa pierzi asta pentru un moment care poate sa nu insemne nimic sau sa se termine acolo.
Parerile sunt impartite.Femeile pot lua aceeasi decizie din motive diferite .Poate ca la final realizam ca nu suntem chiar atat de diferiti...
Desi suntem intr-o era moderna avem uneori gandiri antice , ne place sa fim considerate egale cu barbatii si ei ne considera egale dar in anumite circumstante femeile sunt totusi sexul slab si barbatii capul familiei.Cu toate ca barbatilor le plac femeile independente financiar si descurcarete in ceea ce priveste anumite chestiuni ce tin de familie ,exista momente cand isi doresc ca ele sa fie supuse sa nu lase cumva vreo urma de indoiala ca sunt de capul lor. Exista restrictii , limite de partea tututror
Barbatii daca inseala la final sunt tot barbati ,nu sunt la fel de invinuiti ca si femeile, care daca fac asta nu au posibilitatea de o alta sansa .
Partea cu modernismul nu e pana la final .Chiar de suntem femei moderne nu ne place sa discutam despre sex. Nici in pat nici inafara lui , este un subiect tabu .
Nu recunoastem dar uneori ne comportam ca acele femei care era crescute in maniera in care sexul este un sacrificiu , ca a fost ,,inventat'' doar pentru inmultirea speciei.
MAMA
Cand tu aveai 1 an, ea te hranea si te imbaia. I-ai multumit plangand toata noaptea. Cand tu aveai 2 ani, ea te-a invatat sa mergi. I-ai multumit fugind cand ea te chema. Caind tu aveai 3 ani, ea iti pregatea toata mancarea cu dragoste. I-ai multumit aruncand farfuria pe jos. Cand tu aveai 4 ani, ti-a dat creioane colorate. I-ai multumit colorand masa din sufragerie. Cand tu aveai 5 ani, te-a imbracat pentru vacanta. I-ai multumit sarind in prima balta. Cand tu aveai 6 ani, te-a dus la scoala. I-ai multumit strigand: "Nu merg". Cand tu aveai 7 ani, ti-a cumparat o minge. I-ai multumit aruncand-o in fereastra vecinilor. Cand tu aveai 8 ani, ti-a dat o inghetata. I-ai multumit scapand-o in poala. Cand tu aveai 9 ani, ti-a platit lectii de pian. I-ai multumit ca nici macar nu te-ai deranjat sa exersezi vreodata. Cand tu aveai 10 ani, te ducea toata ziua cu masina de la fotbal la gimnastica, de la o zi de nastere la alta. I-ai multumit ca sareai din masina si nu te uitai niciodata inapoi. Cand tu aveai 11 ani, te-a dus pe tine si pe prietenii tai la cinema. I-ai multumit cerandu-i sa stea in alt rand. Cand tu aveai 12 ani, te-a avertizat sa nu te uiti la anumite programe la TV. I-ai multumit asteptand sa iasa din casa. Cand tu aveai 13 ani, ti-a sugerat cum sa te tunzi. I-ai multumit spunandu-i ca nu are gusturi. Cand tu aveai 14 ani, ti-a platit o tabara de vara de o luna. I-ai multumit uitand sa-i scrii macar o scrisoare. Cand tu aveai 15 ani, venea de la lucru si-si dorea o imbratisare. I-ai multumit stand in camera ta cu usa incuiata. Cand tu aveai 16 ani, te-a invatat sa-i conduci masina. I-ai multumit luandu-i-o de cate ori puteai. Cand tu aveai 17 ani, ea astepta un telefon important. I-ai multumit stand la telefon toata noaptea. Cand tu aveai 18 ani, ea plangea la festivitatea ta de absolvire a liceului. I-ai multumit stand la petrecere pana in zori. Cand tu aveai 19 ani, ti-a platit facultatea, te-a dus in campus si ti-a carat bagajele. I-ai multumit salutand-o in afara camerei ca sa nu te simti jenat in fata prietenilor. Cand tu aveai 20 de ani, te-a intrebat daca te intilnesti cu vreo fata / vreun baiat. I-ai multumit spunand-i: "Nu-i treaba ta!" Cand tu aveai 21 de ani, ti-a sugerat anumite cariera pentru viitorul tau. I-ai multumit spunand-i: "Nu vreau sa fiu ca tine!" Cand tu aveai 22 de ani, te imbratisa la absolvirea facultatii. I-ai multumit intreband-o daca poate sa-ti plateasca o excursie prin Europa. Cand tu aveai 23 de ani, ti-a dat mobila pentru primul tau apartament. I-ai multumit spunandu-le prietenilor ca era urata. Cand tu aveai 24 de ani, ti-a cunoscut logodnica / logodnicul si te-a intrebat de planurile de viitor. I-ai multumit spunandu-i printre dinti: "Maaaaami, te rog"! Cand tu aveai 25 de ani, te-a ajutat sa-ti plateti nunta, si a plans, si ti-a spus cat de mult te iubea. I-ai multumit mutandu-te in cealalta parte a tarii. Cind tu aveai 30 de ani, te-a sunat sa-ti dea un sfat pentru copil. I-ai multumit spunand-i: "Lucrurile sunt diferite acum". Cand tu aveai 40 de ani, te-a sunat sa-ti aminteasca de aniversarea unei rude. I-ai multumit spunandu-i ca erai foarte ocupat chiar atunci. Cand tu aveai 50 de ani, ea era bolnava si avea nevoie sa ai grija de ea. I-ai multumit citind despre povara care devin parintii pentru copiii lor. Si apoi, intr-o zi, ea a murit in tacere. Si tot ce nu ai facut vreodata, s-a intors lovind ca traznetul in INIMA ta. Daca ea mai este pe aproape, nu uita sa o iubesti mai mult ca niciodata. Daca ea nu mai este, aminteste-ti dragostea ei neconditionata si da-o mai departe. Aminteste-ti mereu sa o iubesti pe mama ta. Pentru ca nu ai decit o singura Mama in toata viata ta. |
joi, 28 aprilie 2011
A trecut .. o alta sarbatoare care pot spune ca ma face sa ma simt mai aproape de Dumnezeu. Ne dorim sa fim mai buni , sa postim si atunci se intampla toate , piedici , discutiii , certuri ......in mare parte nimic bun , nici o sustinere e ca si cum ai fi lasat singur impotriva vantului .Trebuie sa treci prin foc ca sa simti ca a meritat efortul si sunt sigura .... merita efortul .
Exista forte malefice care te fac sa fi rau si dur si imposibil de suportat.Dar cine te iubeste ,te suporta iti spune cand gresesti dar nu te face sa te simti prost pentru ca te iubeste .
Imi doresc sa fiu mai buna , mai rabdatoare ,mi-am propus sa realizez cateva lucruri si intentionez sa ma tin de cuvant
Gata ies din zona de confort ....
Exista forte malefice care te fac sa fi rau si dur si imposibil de suportat.Dar cine te iubeste ,te suporta iti spune cand gresesti dar nu te face sa te simti prost pentru ca te iubeste .
Imi doresc sa fiu mai buna , mai rabdatoare ,mi-am propus sa realizez cateva lucruri si intentionez sa ma tin de cuvant
Gata ies din zona de confort ....
miercuri, 20 aprilie 2011
Ce se intimpla in corp cind bem apa?
Nu esti bolnav, doar ti-e sete
Într-o conferinta exceptionala pe care Masaru Emoto insusi a sustinut-o in Romania , ilustrind prin imagini rezultatele experimentelor sale, a spus: "Apa are puterea magica de a da nastere tuturor lucrurilor si de a pastra informatia.”
In stadiul de fata, suntem aproape in totalitate apa, dupa nastere suntem peste 80% apa, apoi sintem 70% apa, pentru ca, dupa virsta de 60 de ani, sa devenim apa tot mai putin.
Ce se intimpla cind sintem doar 50% apa? Ne ridicam la ceruri (murim)! De ce nu putem trai fara apa?
Pentru ca ea transforma energia si informatia. Experimentele lui Emoto demonstreaza faptul ca apa asculta rugaciunile noastre, modificindu- si structura.
"Eu sunt budist, nu am crezut niciodata in rugaciune, pina cind am facut aceste experimente care mi-au schimbat viata", a mai spus Masaru Emoto la conferinta sustinuta in Romania .
Dar, aceleasi experimente demonstreaza ca apa asculta si muzica, asa cum reproduce structura emotionala a cuvintelor, precum si forma si structura emotionala a imaginilor.
Într-o conferinta exceptionala pe care Masaru Emoto insusi a sustinut-o in Romania , ilustrind prin imagini rezultatele experimentelor sale, a spus: "Apa are puterea magica de a da nastere tuturor lucrurilor si de a pastra informatia.”
In stadiul de fata, suntem aproape in totalitate apa, dupa nastere suntem peste 80% apa, apoi sintem 70% apa, pentru ca, dupa virsta de 60 de ani, sa devenim apa tot mai putin.
Ce se intimpla cind sintem doar 50% apa? Ne ridicam la ceruri (murim)! De ce nu putem trai fara apa?
Pentru ca ea transforma energia si informatia. Experimentele lui Emoto demonstreaza faptul ca apa asculta rugaciunile noastre, modificindu- si structura.
"Eu sunt budist, nu am crezut niciodata in rugaciune, pina cind am facut aceste experimente care mi-au schimbat viata", a mai spus Masaru Emoto la conferinta sustinuta in Romania .
Dar, aceleasi experimente demonstreaza ca apa asculta si muzica, asa cum reproduce structura emotionala a cuvintelor, precum si forma si structura emotionala a imaginilor.
Emoto a prezentat un esantion de apa care a ascultat simfonia a IX-a a lui Beethoven, precum si Lacul Lebedelor al lui Ceaikovschi. "Cind apa din corpul nostru asculta o muzica frumoasa, se schimba corpul nostru. Muzica este o forma de vindecare, este medicamentul cel mai bun pe care l-a inventat specia umana. Va veni o vreme in care vom cumpara de la farmacie muzica vindecatoare" , a mai spus Emoto.
Asadar, trebuie sa bem mai multa apa, trebuie sa vedem imagini cit mai placute in jurul nostru, sa ascultam muzica vindecatoare si sa auzim, atit de la propria noastra constiinta, cit si de la cei din jur, cit mai multe cuvinte vindecatoare.
Trebuie sa retinem ca aceleasi extraordinare experimente au aratat ca apa reproduce formele emotionale ale alimentelor pe care le mincam.
Ce se intimpla in corp cind bem sau nu bem apa?
Independent de Masaru Emoto, un medic arestat in trecut intr-un context politic in India, F. Batmanghelidj, autorul cartii "Nu esti bolnav, ti-e doar sete", a observat in inchisoare ca, atunci cind arestatii beau apa, multe dintre durerile corpului fizic dispareau.
Multi dintre ei aveau spasme ale stomacului despre care medicul credea ca sint cauzate de stresul din inchisoare. A inceput sa-i trateze pe acestia cu diferite feluri de apa: apa sarata, apa dulce, apa amara si surpriza colosala era ca, in 90 la suta din cazuri, spasmele stomacului dispareau. Medicul a constatat ca nu toate simptomele erau cauzate de stresul din inchisoare, dimpotriva; 90% din ele erau cauzate de deshidratare.
Ce se intimpla in corp cind bem sau nu bem apa?
Independent de Masaru Emoto, un medic arestat in trecut intr-un context politic in India, F. Batmanghelidj, autorul cartii "Nu esti bolnav, ti-e doar sete", a observat in inchisoare ca, atunci cind arestatii beau apa, multe dintre durerile corpului fizic dispareau.
Multi dintre ei aveau spasme ale stomacului despre care medicul credea ca sint cauzate de stresul din inchisoare. A inceput sa-i trateze pe acestia cu diferite feluri de apa: apa sarata, apa dulce, apa amara si surpriza colosala era ca, in 90 la suta din cazuri, spasmele stomacului dispareau. Medicul a constatat ca nu toate simptomele erau cauzate de stresul din inchisoare, dimpotriva; 90% din ele erau cauzate de deshidratare.
Observind faptul ca apa avea aceste efecte, el si-a spus ca nu putea fi la mijloc doar un efect Placebo. Cind a fost eliberat, el a infiintat o clinica si a efectuat nenumarate studii, vindecind si multi bolnavi.
Ce se intimpla in corp cind bem apa?
Ralph Vornehm a prezentat componenta de apa a fiecarui organ din corp, incepind cu celulele, sîngele, neurotransmitatorii si terminind cu organele mai mari.
Ce se intimpla in corp cind bem apa?
Ralph Vornehm a prezentat componenta de apa a fiecarui organ din corp, incepind cu celulele, sîngele, neurotransmitatorii si terminind cu organele mai mari.
Creierul are in componenta sa 90% apa, ceea ce explica intr-un fel capacitatea acestuia de a transmite mesajele catre toate organele cu viteze uluitoare (daca ne gindim si la teoria lui Emoto).
De asemenea, neurotransmitatorii - responsabili de transmiterea acestor mesaje - contin tot 90% apa. Este de inteles de ce, cind nu bem apa, nu mai simtim cu timpul senzatia de sete. Neurotransmitatorii deshidratati nu mai transmit corect mesajul "mi-e sete", asa incit setea incepe sa mistuie corpul, incep durerile (si ele semnale de deshidratare) si patologia multor organe.
Ralph Vornehm a spus ca "celulele corpului nostru nu se ating intre ele, pentru ca inoata in apa, la fel ca si nervii". Cind apa din corp este murdara, ce se intimpla? Celulele comunica printr-un sistem de tip bio-laser. Exista un tip de apa in interiorul celulei si alt tip de apa in afara ei. Schimbul intre acestea purifica celula si o ajuta sa functioneze corect. Daca nu bem apa regulat, celulele se intoxica. Cind membrana unei celule nu este bine hidratata, corpul declanseaza un mecanism de urgenta, ca forma de aparare si de hidratare.
Corpul se protejeaza de deshidratare cu ajutorul COLESTEROLULUI !!! Membrana se imbraca intr-o pelicula protectoare, ca o crema, care impiedica uscarea. Ce este aceasta pelicula? Surpriza. Este colesterol. Corpul nostru se protejeaza de deshidratare cu ajutorul colesterolului.
Ralph Vornehm a spus ca "celulele corpului nostru nu se ating intre ele, pentru ca inoata in apa, la fel ca si nervii". Cind apa din corp este murdara, ce se intimpla? Celulele comunica printr-un sistem de tip bio-laser. Exista un tip de apa in interiorul celulei si alt tip de apa in afara ei. Schimbul intre acestea purifica celula si o ajuta sa functioneze corect. Daca nu bem apa regulat, celulele se intoxica. Cind membrana unei celule nu este bine hidratata, corpul declanseaza un mecanism de urgenta, ca forma de aparare si de hidratare.
Corpul se protejeaza de deshidratare cu ajutorul COLESTEROLULUI !!! Membrana se imbraca intr-o pelicula protectoare, ca o crema, care impiedica uscarea. Ce este aceasta pelicula? Surpriza. Este colesterol. Corpul nostru se protejeaza de deshidratare cu ajutorul colesterolului.
Studiile efectuate au aratat ca, in 90% din cazuri, colesterolul scade in 21 de zile de baut apa corect, ceea ce inseamna ca in 90% din cazuri colesterolul este crescut din cauza deshidratarii.
Studiile facute pe celulele canceroase au aratat ca acestea nu mai comunica intre ele. Imaginile prezentate de Ralph Vornehm arata ca celulele deshidratate se afla intr-un fel de sfera intunecata, dupa care devin mutante si se ajunge la cancer.
Studiile facute pe celulele canceroase au aratat ca acestea nu mai comunica intre ele. Imaginile prezentate de Ralph Vornehm arata ca celulele deshidratate se afla intr-un fel de sfera intunecata, dupa care devin mutante si se ajunge la cancer.
SAREA este foarte importanta pentru organism, pentru ca aceasta efectueaza schimbul la nivel celular; apa merge in celula si in afara ei cu ajutorul sarii.
Aceasta inseamna ca a bea apa si a avea saruri naturale in organism este vital pentru sanatatea celulara.
Pentru a se hidrata, singele trage apa din organele vitale.
Ce se intimpla la nivelul sistemului digestiv daca nu bem apa inainte de masa (o cana, cu o jumatate de ora inainte de masa)? Nu trebuie sa bem apa in timpul mesei!!
Corpul nostru are nevoie de singe pentru a efectua procesul digestiv, iar singele este compus 80% din apa. Singele trebuie sa absoarba tot soiul de componente vitale pentru sanatatea sa. Pentru a efectua corect procesul de digestie, singele trebuie sa fie hidratat corect inainte de masa. Altfel, singele se ingroasa si, de aceea, pentru a se hidrata trage apa din corp.
Ce se intimpla la nivelul sistemului digestiv daca nu bem apa inainte de masa (o cana, cu o jumatate de ora inainte de masa)? Nu trebuie sa bem apa in timpul mesei!!
Corpul nostru are nevoie de singe pentru a efectua procesul digestiv, iar singele este compus 80% din apa. Singele trebuie sa absoarba tot soiul de componente vitale pentru sanatatea sa. Pentru a efectua corect procesul de digestie, singele trebuie sa fie hidratat corect inainte de masa. Altfel, singele se ingroasa si, de aceea, pentru a se hidrata trage apa din corp.
Remarcam, asadar, ca in organismul nostru fiecare celula, fiecare componenta "lupta" pentru a-si intretine viata proprie, ceea ce face ca, in ultima instanta, sa conduca spre viata intregului organism.
Singele nu face exceptie de la acest principiu, asa incit - iata - vedem de ce este atit de important sa bem apa cu o jumatate de ora inainte de masa. Singele nu va mai extrage apa din organele vitale pentru a realiza procesul de digestie, iar corpul va ramine sanatos.
"Sint oameni care tusesc, ii apasa inima sau au colici dupa masa. Acele organe care ne dor dupa ce mincam sesizeaza ca nu au destula apa", spune Ralph Vornehm."
Cercetarile efectuate arata ca 90% din durerile de stomac sint cauzate de deshidratare. Oamenii care au miscari greoaie sau cei "cu fata impietrita" au o proasta functionare a nervilor cauzata de lipsa apei in corp.
Singele nu face exceptie de la acest principiu, asa incit - iata - vedem de ce este atit de important sa bem apa cu o jumatate de ora inainte de masa. Singele nu va mai extrage apa din organele vitale pentru a realiza procesul de digestie, iar corpul va ramine sanatos.
"Sint oameni care tusesc, ii apasa inima sau au colici dupa masa. Acele organe care ne dor dupa ce mincam sesizeaza ca nu au destula apa", spune Ralph Vornehm."
Cercetarile efectuate arata ca 90% din durerile de stomac sint cauzate de deshidratare. Oamenii care au miscari greoaie sau cei "cu fata impietrita" au o proasta functionare a nervilor cauzata de lipsa apei in corp.
La nivelul cartilagiilor, componenta apei este de 90%. Daca cartilagiul este deshidratat, incepe sa pocneasca.
Oasele au nevoie de apa in aceeasi masura si multe dintre durerile de oase, precum si sindromul de alunecare al discului lombar sint cauzate de deshidratare.
Ce se intimpla cind luam un calmant pentru dureri sau cind avem un soc? Luam calmantul cu apa si ni se da apa cind sintem in stare de soc.
Ce se intimpla cind luam un calmant pentru dureri sau cind avem un soc? Luam calmantul cu apa si ni se da apa cind sintem in stare de soc.
De fapt, cind iei un calmant pentru durere, ceea ce calmeaza durerea este apa, nu calmantul.
90% din durerile din corpul nostru sint semnale prin care corpul spune: "Te rog, am nevoie de apa!".
Studiile arata ca tensiunea arteriala mare, problemele legate de vasele de singe sint cauzate de lipsa apei din corp.
Presupunem, insa, ca durerile sint mai mult decit o rugaminte ce corpul ne-o trimite. Durerea trebuie sa fie un mare strigat de ajutor, care s-ar putea traduce: "Ajutor, mi-e sete de nu mai pot!".
Presupunem, insa, ca durerile sint mai mult decit o rugaminte ce corpul ne-o trimite. Durerea trebuie sa fie un mare strigat de ajutor, care s-ar putea traduce: "Ajutor, mi-e sete de nu mai pot!".
IN CONCLUZIE, DACA VRETI SA FITI SANATOSI,
VIGUROSI SI VOIOSI, BETI MULTA APA SI ASCULTATI
NUMAI MUZICA BUNA !!!!
Abonați-vă la:
Postări (Atom)